Közoktatás Eduline

„A pénzt, a tanárok idejét és a gyerekek figyelmét mindenféle hülyeségre szórjuk el"

Elolvasom

Mit gondolunk arról, hogy Magyarországon a gyerekek heti 35 órát vannak az iskolában, viszont tök jó, hogy szülőként nem kell négy előtt a gyerekkel bajlódni? Fontos-e az érettségi, ahol tilos technológiát használni és együttműködni? Miért van tanárhiány Magyarországon, amikor egyszerre az egyik legtöbb tanárt foglalkoztató oktatási rendszerünk van Európában? Ezekről a kérdésekről is beszélni kellene Halácsy Péter, a Budapest School magániskola-hálózat alapítója szerint.

Közoktatás Szabó Fruzsina

Az erdő közepén nyitott iskolát a Budapest School

Elolvasom

Tizenkilenc diákkal, három főállású és több óraadó tanárral, köztük helyi kézműves mesterekkel indult el az első tanév a Budapest School legújabb mikroiskolájában, a Nógrád megyei Terényben. Ahol nagyon más lesz a tanulás, mint az ország összes többi általános iskolájában, de a helyszín sem akármilyen: a gyerekek az erdő közepén álló, több mint százéves épületbe érkeznek meg reggelenként. Ki gyalog, ki autóval, ki lóháton.

Közoktatás Eduline

Így működik a Budapest School: nincsenek hagyományos dolgozatok, minden diáknak saját mentora van

Elolvasom

2015-ben két 15 fős csoporttal indultak egy-egy lakással egy óvodapedagógussal és egy tanítóval. Mára majdnem háromszáz fős intézményként működnek, tizenkét évfolyammal, ősztől tizenegy helyszínen – mondta a Magyar Nemzetnek Halácsy Péter, a Budapest School társalapítója, a fenntartó nonprofit szervezet ügyvezetője.